Кажани
і лісове господарство


 

Керівництво щодо дружньої до рукокрилих практики ведення лісового господарства. Розроблено Робочою групою з рукокрилих та лісового господарства Консультативного комітету Угоди про збереження популяцій європейських рукокрилих (EUROBATS).

 

«Кажани можуть оселятися у найрізноманітніших місцях, однак найважливішими для них є дерева, будівлі та підземелля. Кажани, які оселяються в деревах, використовують для розміщення розломи, тріщини, дупла, утворені внаслідок діяльності дереворуйнівних грибів або дятлів, а також порожнини за відшаруваннями кори. Деякі види люблять розміщуватися у вузьких шпаринах, а інші – збираються у більших порожнинах на кшталт «дятлових» дупел. Дерева з подібними ознаками є дуже важливими у лісах буд-яких типів. Більшість кажанів, що оселяються у деревах, переміщуються між ними – їм потрібно багато дерев з придатними сховищами на невеликій території, а також запас нових потенційних сховищ, оскільки старі дерева випадають або їх вилучають.»

У цьому невеличкому керівництві йдеться про те, як поєднати збереження рукокрилих та потреби отримання деревини, про важливість сторовікових дерев і згубність суцільних моновидових насаджень, а також про багато чого іншого, що слід враховувати під час планування та ведення лісового господарства.

 

Завантажити ПДФ  >>> посторінкова версія

Завантажити ПДФ  >>> двома розворотами

 

Зміст

Стисло про кажанів

Охорона

Кажани та лісове господарство

Керівництво щодо дружньої до рукокрилих практики ведення лісового господарства
   Ландшафтне планування
   Лісогосподарські операції
   Інше

Приклади видів


 повернутися

01.06.2017