титульна сторінка Український Центр Охорони Кажанів

А правда, що...?

 

Тут ми наводимо відповіді на декілька питань, що задаються частіше за інші і що традиційно починаються словами "а правда, що...". Ви також можете задати нам своє питання.

 

… що кажани можуть вчепитися у волосся людини?

Ні, це неправда. Нерідко кажани можуть дуже близько підлітати до людини або, в гонитві за комахами, пролітати близько повз нього. Однак, система орієнтування кажанів дозволяє їм добре бачити людину (та його волосся) навіть в повній темряві. Причин близьких підльотів кажанів до людини може бути декілька: перш за все, це комахи, які можуть кружляти навколо людини, приваблені його теплом; або комахи, що сполохують, коли людина іде по траві; або, нарешті — звичайна цікавість.

Прочитати більше про кажанів та їх "відносини" з людським волоссям в фольклорі народів світу можна в статті Г. Маккрекена (англійською).

 

… що кажани летять на біле?

Кажани віддають білому кольору не більше переваги, ніж будь-яким іншим кольорам спектру.

 

… що серед кажанів є вампіри?

Дійсно, серед більш, ніж 900 видів рукокрилих, є три види кажанів-вампірів, що харчуються кров’ю птахів та ссавців. Поширення всіх трьох видів обмежено тільки тропічними областями Нового Світу (Латинська Америка), в Європі вони не живуть. Всі види кажанів Європи харчуються виключно комахами.

 

… що кажани сліпі?

Кажани добре бачать. За достатнього освітлення вони можуть успішно користуватися зором для орієнтації у просторі.

 

… що кажани не чують "звичайних" звуків?

Кажани добре чують звичайні звуки, тобто звуки, які оточують нас, включаючи людську мову. Їх здатність випромінювати та сприймати звуки, що належать до ультразвуку, пов’язані з ехолокацією. Більшість видів, окрім ультразвукових сигналів, здатні видавати соціальні звуки, що грають комунікативну роль, в чутному людиною діапазоні.

 

bigmir)net TOP 100